Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Для майбутніх школярів

Дата: 5 червня 2020 о 19:58, Оновлено 21 липня 2020 о 21:13

З 2018 року в Україні кардинально змінилися правила прийому дітей до першого класу – батьки більше не можуть вибирати для свого чада «хорошу» школу, і змушені відправляти дітей до першого класу за місцем проживання.

Такі зміни набули чинності після прийняття закону «Про освіту». Згідно з новими правилами, діти, які прописані і проживають на території, яку обслуговує школа, не проходитимуть конкурсний відбір для зарахування до навчального закладу. Ці діти матимуть право на першочергове зарахування до школи.

Таке право також отримають учні, брати чи сестри яких вже навчаються у цьому закладі, та діти вчителів, які там викладають.

Набір першокласників буде тривати до 1 червня, а з початку літа, якщо залишаться вільні місця, дитину можуть зарахувати до вибраної школи, а не за місцем проживання. Однак в такому випадку вже буде проводитися конкурс.

Етапи зарахування дітей до першого класу:
  • 23 квітня – 31 травня: здійснюється прийом документів дітей та зарахування, які проживають на закріпленій території обслуговування, тобто в мікрорайоні школи.
  • 1 червня – 15 червня: навчальні заклади здійснюють прийом документів та зарахування дітей на вільні місця, які залишились прийому дітей з мікрорайону.
  • До 1 вересня керівник навчального закладу видає наказ про зарахування.

Нововведення також забороняють збір грошей і дозволяють не носити форму. А ще планується рівномірний розподіл навантаження на вчителів – не більше ніж 30 дітей у класі.

У новому законі йдеться і про те, що навчальні заклади будуть розподілені на типи: впродовж 5 років школи поміняють статути і стануть відповідати трьом типам – початковій школі, гімназії (5-9 класи) і ліцею (10-12 класи).

Зараз це основні нововведення, які вже змушують батьків задуматися. Але як це буде впроваджуватися на практиці і чи не створить це проблем навчальним закладам, стане відомо, коли батьки почнуть подавати документи для прийому до першого класу.
Інформація, яку потрібно знати для майбутніх першокласників та їх батьків Боришковецької гімназії:
  • 23 квітня – 31 травня: здійснюється прийом документів дітей та зарахування;
  • до 1 вересня керівник навчального закладу видає наказ про зарахування;
  • документи , які потрібно принести батькам майбктнього першокласника до гімназії:

- паспорта громадянина, який може бути замінений документами, що видаються біженцям або тимчасовим посвідченням громадянина України, якщо ви проходите процедуру заміни або відновлення паспорта, або отримуєте громадянство;

- свідоцтво про народження дитини, що надходить у перший клас;

- свідоцтва, що підтверджує реєстрацію дитини за певним місцем проживання або місцем фактичного перебування;

- документи, які підтверджують право бути зарахованими в школу в першочерговому порядку (якщо такі є);

- Крім того, для дітей, які є іноземними громадянами, мама і тато (або законні опікуни) повинні подати документи, що підтверджують факт родинних відносин або факт того, що людина має право на опікунство та представлення інтересів дитини. Крім того, іноземці повинні до моменту подачі документів в школу здійснити в спеціалізованому бюро їх переклад на українську мову і засвідчити його нотаріально.

• навчання проводиться українською мовою;
  • у гімназії для дітей з обмеженими можливостями облаштовано пандус з перилами.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.